Náš tím

AM Team je pretekársky tím Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave. Po prvýkrát sme sa zapojili do súťaže s názvom Forlmula Studnet spolu s ďalšími asi 270 tímami z celého sveta. Všetky tieto tímy, tak ako aj my navrhujú a stavajú malé pretekárske vozidlo. 

   Náš tím pozostáva z asi 33 študnetov Strojníckej Fakulty STU v Bratislave. Celý tím je rozdelený do niekoľkých skupín, ktorých členovia sa sústredia na určenú časť projektu/pretekárskeho vozidla.

   Práca v AM Team dáva študentom veľkú príležitosť rozšíriť si svoje možnosti, získať nové skúsenosti v skutočnej tímovej práci. Práca na tomto projekte je veľmi náročná, ale motivujúca a plná zábavy. Pracujeme nezávisle od svetových výrobcov pretekárskych vozidiel a naše vozidlo bude prototypom a zároveň aj sériovo vyrábateľným produktom.

   V auguste roku 2009 sme sa po prvýkrát zúčastnili pretekov Formula Student Germany, ktoré sa konali 5.-9.8. 2009 na legendárnom okruhu Hockenheim v Nemecku. Obstáli sme ako sa na začínajúcich konštruktérov a pretekárov patrí. Veríme, že v budúcich sezónach budeme vždy lepšími a silnejšími súpermi ostaným tímom!

2024  AM-Team Slovensko